phone Iphone Spy iphone 3gs app press Eye spy in upper right of phone Flexispy Is cell phone monitoring real Best software to spy on iphone without access Setright mobile tracker here Best app to spy on husbands phone How to monitor text messages on iphone 3gs Phone spy on kids Spy on a phone without them knowing here Best way to spy on cell phone Download satelite live real-time spying for android Text spy What is a good apple spy phone app link Spy phone suite advanced 2016 here Spyware for iphone 3gs without jailbreaking Spy call recording calls on iphone Spy on phone boyfriend paypal site using your cell phone to spy best i phone spy ware iphone app to view text messages spy apps iphone 4 phone cell cheating spouse spy cell
OKUNMA SAYISI: 2248

MAVi ZEBRA

 Kategori: MALAWi CiCHLiDLERi
     
Mavi Zebra - Pseudotropheus zebra (Boulenger, Niyaza zebrası)

MAVi ZEBRA


Nyasa Gölü'nde yaşayan bu tür diğer Pseudotropheus türlerine benzer. Ağızları kalın dudaklıdır. Kuyruk sapının boyu eninden daha azdır. Sırt ve anal yüzgeçlerin yumuşak ışınlı kısımları da sivri uçludur. Boyları genellikle15 cm. kadardır. Dişiler biraz daha küçüktür.

Çok değişken bir rengi vardır. yan tarafı düz gök mavisi rengindedir(mavi levrek). Sırtta, sırt yüzgeci ile vücudun birleştiği yerde beyaz bir kenar çizgisi vardır ve alt çene beyazdır. Ya da mavi ton üzerinde mavi-siyah 7-8 enine bant vardır(zebra görünümlü). Mavi-siyah renk bu tipte karın ve göğüs yüzgeçlerini de kapsar. Akvaryumlarda sık görülen bu iki renk tipinden başkaları da vardır. eşey ayrımı henüz bilinmemektedir. Yalnız dişileri daha güzel renklidirler.

Yaprak ve bitki saplarına yumurtlayan bu türün de bakım ve üretimleri diğerleri gibidir.